|
|
|
A természetközeli kezelés hozzájáriul az erdők biológiai sokféleségének megőrzéséhez Fotó: Zsila Sándor |
A legfontosabb célunk a természetes és természetszerű erdők területi fogyatkozásának megállítása és természeti gazdagságuk csökkenésének visszafordítása. Tevékenységeink elsősorban a Duna és a Tisza, valamint mellékfolyóik mentén húzódó ártéri erdők, illetve az Alföld nagy részét valaha borító tölgyesek megmaradt kis foltjainak megvédésére összpontosulnak, de nyomon követjük a többi természetvédelmi szempontból értékes erdők kezelésében bekövetkező változásokat is. Az erdők fenntartható hasznosítása és természeti gazdagságának megőrzése érdekében javaslatokat dolgozunk ki a döntéshozók számára, valamint segítjük a társadalom erdőkkel kapcsolatos ismereteinek bővítését.
Magyarországon az Európai Unióhoz történő csatlakozást követően több százezer hektár szántón fognak felhagyni a gazdálkodással. Ezek többségére nagy valószínűséggel erdőket illetve
faültetvényeket telepítenek majd. A WWF célkitűzése az, hogy lehetőség szerint ezek olyan természetű erdők legyenek, amelyekben biztosíthatók a hosszú távú gazdálkodás feltételei és gazdag élővilágnak adnak otthont.
Kapcsolódó linkek:
2003. szeptember 25. Mentsük meg Európa utolsó őserdeit!
2003. április 30. Riasztóan gyenge az erdők védelme Európában!
2002. november 19. Fenyegető víz vagy éltető elem?
Konferencia az árvízvédelemről és az erdőgazdálkodásról
2002. szeptember 13. Készül a Nemzeti Erdőstratégia
2002. augusztus 7. Ártéri erdők: biztató kilátások a Tiszán
2002. április 24. Vásárlók a felelős erdőgazdálkodásért